RSS
 

Macierewicz, 22.08.2016

 

Andrzej Bursa

CqaRCojWcAEUytM

Marek Raczkowski

CqZzLJyWYAAYh0W

Partia totalna wyręcza opozycję

Partia totalna wyręcza opozycję

 22 sierpnia 2016

PiS nie może się zdecydować, kogo wystawić z opozycji w wyborach prezydenckich. Do wyborów szmat czasu, bo cztery lata, ale ta przewidująca i troszcząca się o Polskę partia wybiega lata do przodu.

Jacek Sasin kilka dni temu wystawiał kandydaturę prezesa Trybunału Konstytucyjnego, prof. Andrzeja Rzeplińskiego na prezydenta RP. W Rp.pl mówił, że to najlepszy kandydat opozycji, a to dlatego, że w dobrym obuwiu chodzi: – Prezes Rzepliński wszedł w buty polityka i nie potrafi z tej roli wyjść. Mam przekonanie, że gdy tylko skończy się jego kadencja jako prezesa TK, wejdzie czynnie do polityki. Może na przykład zostać kandydatem na prezydenta zjednoczonej opozycji.
Ciekawe spostrzeżenie. Bo ocenie Sasina nie podlegają walory fachowe, intelektualne bądź niezłomność Rzeplińskiego, który broni Konstytucji RP, jak niepodległości. Ale buty… Takie buty… Sasin może mieć w pamięci, jak kilka lat temu jego prezes Kaczyński został złapany na tym, że miał dziurawe buty i z tego powodu jest niewybieralny na prezydenta. W ogóle jest niewybieralny. A tu proszę, Rzepliński chodzi w dobrych butach, butach polityka.

Z kolei Jarosław Gowin jako kandydata opozycji na prezydenta wystawia Donalda Tuska. Ta kandydatura PiS wyciekła podczas przesłuchania wicepremiera w programie Onetu „Ustalmy Jedno”. No i Gowin ustalił: – Jeśli wróciłby do polskiej polityki, wracałby na wybory prezydenckie. Jeśli zapytałby mnie pan dziś o moje przewidywania, sądzę, że Donald Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich i będzie głównym konkurentem prezydenta Dudy. Nie uważam, że odniesie zwycięstwo, ale jest to polityk, którego z pewnością nie wolno lekceważyć. Jeżeli w słowa Gowina wczytałby się psychoanalityk, to wykreśliłby „nie” ze spostrzeżenia „nie uważam, że odniesie zwycięstwo”. Gowin obawia się, że Tusk odniesie nie zwycięstwo, bo przegrał z nim wybory na szefa PO w stosunku 5:1.

Podejrzewam, że Gowin mógł ustalić z Jarosławem Kaczyńskim kandydaturę opozycji na prezydenta, bo prezes nagminnie przegrywał debaty z Tuskiem. Sporo lęków w tej pisowskiej farbie o kandydatach opozycji, więc można podejrzewać, że PiS poprze Tuska w reelekcji na szefa Rady Europejskiej.

PiS jest partią totalną, więc nie bądźmy zdziwieni, że nawet opozycję wyręczają w wystawianiu kandydatur i to cztery lata do przodu. Przystawiając słuch do wypowiadanych słów przez polityków PiS, usłyszymy w nich lęki, bo władza zaczyna wypadać im z rąk – i znajdzie się na ulicy.

Waldemar Mystkowski

partia

Koduj24.pl

Czy ofiary katastrofy lotniczej należy wspominać na święcie aeroklubu? Macierewicz uważa, że tak

 past, PAP, 21.08.2016

Obchody rocznicy Aeroklubu Podhalańskiego

Obchody rocznicy Aeroklubu Podhalańskiego (Fot. twitter.com/MON_GOV_PL)

• Szef MON brał udział w obchodach 60-lecia Aeroklubu Podhalańskiego.
• Mówił o wsparciu aeroklubów dla Wojsk Obrony Terytorialnej
• Przypomniał też „tych, którzy polegli pod Smoleńskiem”

 

Aerokluby w całym kraju będą miały swój udział we wsparciu powstających Wojsk Obrony Terytorialnej kraju – powiedział w Łososinie Dolnej k. Nowego Sącza szef MON Antoni Macierewicz podczas obchodów 60-lecia Aeroklubu Podhalańskiego.

Minister obrony wyraził nadzieję, że wszyscy zaangażowani w działalność aeroklubów zaangażują się w budowanie Obrony Terytorialnej.

I znów o Smoleńsku

- Bo ta ofiara krwi, którą oni nam dali, bo dali ją nam, ma owocować polską siłą, polską determinacją i polską gotowością do obrony ojczyzny – powiedział Macierewicz.

Aeroklubu wesprą Wojska Obrony Terytorialnej

- Aby tak było, aerokluby mają swoje zadanie. Może warto je przypomnieć. To jest nie tylko szkolenie pilotów szybowcowych, ale to wkrótce już będzie codzienne wsparcie, obowiązek codziennego wsparcia powstających Wojsk Obrony Terytorialnej kraju, które przecież muszą mieć także komponent lotniczy. Aerokluby w całym kraju będą miały w tym swój udział – zaznaczył minister obrony narodowej.

Utworzenie obrony terytorialnej to jeden z priorytetów obecnego kierownictwa MON. Ma ona stać się piątym rodzajem sił zbrojnych obok sił lądowych, morskich, powietrznych i specjalnych. W skład Wojsk Obrony Terytorialnej mają wejść rezerwiści i ochotnicy z organizacji proobronnych.

Obrona terytorialna docelowo ma liczyć ok. 35 tys. żołnierzy.

Szef obrony narodowej przypomniał postać zamordowanej w Katyniu Janiny Lewandowskiej – jak mówił – „pierwszego polskiego pilota kobietę”. Podkreślił, że dzieje polskich dywizjonów broniących Wielkiej Brytanii są „wiekopomną historią lotnictwa światowego. Osiągnięcia polskich lotników i pilotów podczas okupacji sowieckiej są tytułem do chwały lotnictwa polskiego”.

Min. @Macierewicz_A dzisiejsza uroczystość przypomina nam jak ważne było lotnictwo w całej historii Polski

 Wojskowe śmigłowce na festynie lotniczym

Festyn Lotniczy zorganizowano z okazji 60-lecia Aeroklubu Podhalańskiego oraz 85 lat szybownictwa na Ziemi Sądeckiej. W pokazach lotniczych mają wziąć udział m.in. śmigłowce bojowe Mi-24, odrzutowce F-16.

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze

Dziś w Łososinie Dolnej piknik lotniczy:60-lecie Aeroklubu Podhalańskiego i 85.rocznica szybownictwa na Sądecczyźnie

Zaplanowano także pokazowy desant żołnierzy 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa (tzw. czerwonych beretów). Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej.

MACIEREWICZ NA ŚWIĘCIE AEROKLUBU ZNOWU O SMOLEŃSKU! „BO TA OFIARA KRWI, KTÓRĄ ONI NAM DALI…”

21 sierpnia 2016

Antoni Macierewicz zjawił się dzisiaj na 60-leciu Aeroklubu Podhalańskiego!

Macierewicz o aeroklubach…

Aerokluby w całym kraju będą miały swój udział we wsparciu powstających Wojsk Obrony Terytorialnej kraju. Aby tak było, aerokluby mają swoje zadanie. Może warto je przypomnieć. To jest nie tylko szkolenie pilotów szybowcowych, ale to wkrótce już będzie codzienne wsparcie, obowiązek codziennego wsparcia powstających Wojsk Obrony Terytorialnej kraju, które przecież muszą mieć także komponent lotniczy. Aerokluby w całym kraju będą miały w tym swój udział.

O Smoleńsku…

Bo ta ofiara krwi, którą oni nam dali, bo dali ją nam, ma owocować polską siłą, polską determinacją i polską gotowością do obrony ojczyzny.

agnieszka kublik

Dodaj komentarz