RSS
 

Mleczko, 24.06.2017

 

Mleczko: gdyby Polacy mieli poczucie humoru, umieraliby ze śmiechu patrząc na prezydenta

tps, 23.06.2017

Prezydent Andrzej Duda na pomorskich Żuławach

Prezydent Andrzej Duda na pomorskich Żuławach (JAN RUSEK)

W wywiadzie dla RMF FM rysownik Andrzej Mleczko przekonuje, że z naszym poczuciem humoru jest ostatnio bardzo źle. I podaje przykłady, które jego zdaniem świadczą o tym najlepiej.
Mleczko powiedział w rozmowie z RMF FM, że jest załamany brakiem poczucia humoru Polaków. – Cały czas myślałem, że z poczuciem humoru jest u nas całkiem w porządku. Ostatnie wydarzenia – szczególnie polityczne – spowodowały to, że zaczynam mieć wątpliwości – mówił rysownik. Dlaczego?

Przecież gdyby nasi rodacy – tak jak dotąd myślałem – mieli to poczucie humoru, to by umierali ze śmiechu patrząc np. na naszego prezydenta, na rządzącą partię, na panią premier i w ogóle na to, co się dzieje

- stwierdził Mleczko. Chociaż chwilę później dodał, że „niektóre rzeczy są rzeczywiście bardziej smutne niż wesołe”.

W trakcie rozmowy nie zabrakło także innego, politycznego wątku, tym razem związanego z ministrem środowiska. Mleczko pochwalił się, że w swoim ogrodzie w Tyńcu na potęgę sadzi drzewa. – Po to, żeby zrobić na złość niejakiemu Szyszce. Potworowi, który w tej chwili szaleje w Puszczy Białowieskiej – tłumaczył.

- Posadziłem kolejnych kilkadziesiąt drzew. Mam nadzieję, że to będzie jeden z moich poważniejszych powodów do chwały – dodał rysownik.

gazeta.pl

Dodaj komentarz