RSS
 

Radom, KOD, 25.06.2017

 

KOD Retweeted

Wczoraj chuligani z Młodzieży Wszechpolskiej zaatakowali pokojowe i legalne zgromadzenie KOD. Nie ma na to naszej zgody.

Wpis został usunięty, więc jeszcze raz zgłaszam @warawko @PolskaPolicja i @PK_GOV_PL w związku z podejrzeniem nawoływania do przemocy

 

Panowie Ministrowie odpowiadacie dzisiaj za bezpieczeństwo w Polsce.Tolerowanie bezprawia doprowadza do wydarzeń jak dzisiaj w Radomiu!

Twitterowy „odważniak” @karool225 skasował ten wpis po tym, gdy pokazałam mu skutki internetowych gróźb. No ale za późno. Miłej niedzieli

Dziś, 25.06 g.16:00 – 17:00 na Krak. Przedm. pod Pałacem Prezydenckim w W-wie „W Obronie Praw Obywatela” – protest
https://www.facebook.com/events/585015378555308/?acontext=%7B%22ref%22%3A%224%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D …

Dzień dobry, @PolskaPolicja – czy ten kopiący młodzieniec ze zdjęcia jest już ustalony i zatrzymany? Lubicie się chwalić skutecznością.

#ZlotPrawych #jprdl

Malta Festival. Akcja „Zostań Ministrem Kultury” sukcesem. Udało się zebrać 300 tys. zł

Kajetan Kurkiewicz, 25 czerwca 2017

Malta Festival 2017 - Michał Merczyński w Generatorze Malta na placu Wolności

3 ZDJĘCIA

Malta Festival 2017 – Michał Merczyński w Generatorze Malta na placu Wolności (ŁUKASZ CYNALEWSKI)

Widzowie i sympatycy Malta Festival dali to, czego odmówił minister kultury Piotr Gliński. W internetowej zbiórce na portalu Wspieram Kulturę udało się zebrać równowartość nie przyznanej przez ministra dotacji.
O sukcesie akcji „Zostań Ministrem Kultury” w sobotę przed koncertem zespołu Laibach podczas festiwalu pochwalił się dyrektor Malty Michał Merczyński.

wyborcza.pl

Echa ataku Młodzieży Wszechpolskiej na KOD w Radomiu. „Tam, gdzie w polityce pojawia się przemoc, rodzi się faszyzm”

dyb, 24 czerwca 2017

Atak Młodzieży Wszechpolskiej na KOD w Radomiu.

11 ZDJĘĆ

Atak Młodzieży Wszechpolskiej na KOD w Radomiu. (MARTA DUDZINSKA)

„Dzisiaj w Radomiu została przekroczona granica, która dzieli demokrację od ustroju, w którym nikt z nas nie chciałby żyć” – skomentował atak narodowców na manifestację KOD w Radomiu prezydent miasta Radosław Witkowski. Nie milkną komentarze po sobotnich wydarzeniach.
W sobotę w Radomiu manifestację z okazji 41. rocznicy radomskiego Czerwca ’76 zorganizował Komitet Obrony Demokracji. Została ona zakłócona przez narodowców, głównie ubranych w koszulki z logo Młodzieży Wszechpolskiej. Kilka osób zostało zaatakowanych i pobitych przez narodowców.

W internecie nie milkną komentarze po tych wydarzeniach.

- Dzisiaj w Radomiu została przekroczona granica, która dzieli demokrację od ustroju, w którym nikt z nas nie chciałby żyć. Polityczny spór i dyskusję zastąpiła fizyczna agresja. Na to zgody być nie może. Takich scen nie możemy oglądać! – napisał prezydent Radomia Radosław Witkowski.

W podobnym tonie wypowiedział się Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta. – Tam, gdzie w polityce pojawia się przemoc, rodzi się faszyzm – napisał wprost.

Czytaj także: Narodowcy atakują KOD. Bójka na manifestacji w rocznicę radomskiego Czerwca ’76 [WIDEO, ZDJĘCIA]

Jedna z uczestniczek manifestacji KOD wrzuciła zdjęcie gwoździa, jakimi narodowcy mieli, według niej, zaatakować uczestników manifestacji KOD.

Całą manifestację i atak narodowców można obejrzeć na Facebooku:

To on dziś kopał człowieka z KOD w Radomiu. Na FB przedstawia się jako Oskar Gustaw z Warszawy. Na profilu Wyklęci, MW, Marsz Niepodległości

Cały czas komentowana jest też sprawa obecności służb na manifestacji: braku policji i braku interwencji straży miejskiej.

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze

W Radomiu atak ONR na działaczy KOD.Centr.miasta nie pilnowała policja,a patrol straży miejskiej uciekł gdy zaczęły się starcia.

Radomski Czerwiec 1976 – reportaż multimedialny

Zobacz wideo z całego zajścia na manifestacji KOD

Atak narodowców na KOD w Radomiu – całość


http://www.gazeta.tv/plej/19,88286,22004428,video.html

wyborcza.pl

„Sueddeutsche Zeitung” ostro o Kaczyńskim. „Polskie władze są obrażone”

Wprost, 25.06.2017

Jarosław Kaczyński© DAREK NOWAK / FOTONEWS Jarosław Kaczyński

 

W sobotę w jednym z artykułów w niemieckim dzienniku „Sueddeutsche Zeitung” jego autor Daniel Broessler poparł ostrą krytykę prezydenta Francji Emmanuela Macrona wobec krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Komentator uważa, że „spór w Unii Europejskiej jest konieczny”.

„Polskie władze są obrażone. Nabywcy uważają, że prezydent Francji Emmanuel Macron zachował się wobec nich niewłaściwie, ostrzegając ich przed traktowaniem Unii Europejskiej jak supermarketu, z którego tak po prostu można korzystać” – pisze autor. „Prawdą jest jednak, że silny człowiek Polski – Jarosław Kaczyński – nie traktuje Unii Europejskiej jak supermarketu. W supermarkecie należałoby zapłacić” – dodaje. Jak pisze dalej, Jarosław Kaczyński wraz ze swoim „bratem” Viktorem Orbanem uważają, że UE to raczej stodoła, z której można kraść konie.

Broessler zastanawia się natomiast, czy krytyka w takiej formie była teraz potrzebna i pisze, że UE opuszcza w tym momencie „padół łez” i mobilizuje się w polityce obronnej i stawia czoło w handlu Donaldowi Trumpowi. „Po co podkreślać właśnie teraz spór między wschodem a zachodem w Unii?” – pyta. Dochodzi do wniosku, że jest to konieczne, ponieważ „fundamentalny konflikt w UE nie zniknie dzięki temu, że go przemilczymy”.

Komentator zwraca uwagę, że konflikt dotyczy solidarności, ponieważ Polska, Czechy i Węgry odmawiają uczestniczenia w skromnej relokacji uchodźców. Zwraca jednak także uwagę na to, że przez dłuższy czas Niemcy także nie uważali za stosowne, aby pomógł Europejczykom z Południa. „Unia Europejska dysponuje środkami prawnymi przeciwko tym, którzy ignorują decyzje większości. We wspólnocie nie jest to żaden kryzys, lecz dzień powszedni” – ocenia.

msn.pl

Dodaj komentarz