RSS
 

Siemoniak (18.02.15)

 

Kukiz: „Białoruś zajmie Polskę w dwa dni!”. I błyskawiczna riposta szefa MON: „Nie wie, o czym mówi”

Krzysztof Lepczyński, 18.02.2015
Paweł Kukiz - muzyk, działacz, radny i kandydat na prezydentaPaweł Kukiz – muzyk, działacz, radny i kandydat na prezydenta (MIECZYSŁAW MICHALAK)

- Mamy, z tego co pamiętam, 200 generałów, 1600 pułkowników i 33 tys. szeregowych, to jest 18 szeregowych na generała czy pułkownika. I jak tu poważnie mówić o obronności? – pytał w Poranku Radia TOK FM Paweł Kukiz, który chce wystartować w wyborach prezydenckich. „Pan Kukiz nie ma pojęcia, o czym mówi” – odparł na Twitterze Tomasz Siemoniak, szef MON.
- Nie boi się pan pytań dotyczących spraw zagranicznych, struktury Sejmu? Pytań, które zadaje się kandydatom na polityków i oni wtedy się krztuszą? – zwrócił się Jan Wróbel w Poranku Radia TOK FM do Pawła Kukiza, który zamierza wystartować w wyborach prezydenckich. Muzyk jest obecnie radnym dolnośląskiego sejmiku wojewódzkiego. – Jestem kandydatem na kandydata. A jeśli chodzi o legislację – od tego są ludzie, specjaliści, sztaby doradcze. Nie muszę znać konstytucji na pamięć – podkreślił.„Armię trudno nazwać armią”

Wróbel zapytał o projekt „Wisła”, czyli plan zakupu systemu obrony powietrznej. Zauważył, że Bronisław Komorowski jest mocno zaangażowany w proces modernizacji armii. – Obecny prezydent współprzyczynił się do takiego stanu armii, że trudno nazwać ją armią – odparł Kukiz, przypominając, że Komorowski był szefem Ministerstwa Obrony.

Gość Poranka Radia TOK FM wspominał gen. Sławomira Petelickiego, według którego białoruskie wojsko opanowałoby Polskę w dwa dni. – Armia wchodziłaby do Polski o godzinie 16.35, bo o 16.30 wojsko kończy służbę i dopiero o 7.30 zaczyna się praca. Ten czas wystarczy, żeby opanować kraj – obrazowo mówił Kukiz.

Siemoniak odpowiada Kukizowi

I kontynuował: – Mamy, z tego co pamiętam, 200 generałów, 1600 pułkowników i 33 tys. szeregowych, to jest 18 szeregowych na generała czy pułkownika. Jak tu poważnie mówić o obronności czy z dumą mówić o byciu naczelnym zwierzchnikiem sił zbrojnych? – pytał. – Najpierw jakieś siły muszą być! One nie istnieją, szeregowcy uciekają z wojska – wskazywał polityk.

Na słowa Kukiza błyskawicznie zareagował Tomasz Siemoniak, szef MON. Na Twitterze podkreślił, że w wojsku jest 86 generałów. „Pan Kukiz nie ma pojęcia, o czym mówi” – stwierdził.

TOK FM

Dodaj komentarz