RSS
 

Klauzula sumienia

 

Siedlecka: „W Polsce mamy zjawisko ‚sumienia szpitali’. Całe placówki się powołują na klauzulę. Tak jest w sprawie Chazana”

Karolina Głowacka, 11.06.2014
Ewa Siedlecka, prof. ChazanEwa Siedlecka, prof. Chazan (Fot. AG)
- Trzeba pamiętać, że klauzula sumienia dotyczy wyłącznie pojedynczego lekarza. Tylko że w Polsce już ładnych kilka lat temu pojawiło się inne zjawisko: na klauzulę sumienia powołują się całe placówki. Tak jakby szpital miał sumienie – mówiła w TOK FM Ewa Siedlecka z ”Gazety Wyborczej”.
Siedlecka podkreśliła, że historia z prof. Bogdanem Chazanem nie polega na tym, że powołał się on na klauzulę sumienia jako lekarz. – Rzecz dotyczyła pani, która nie była jego pacjentką. Ona była pacjentką lekarza, który pracuje w Szpitalu im. św. Rodziny, którego dyrektorem jest prof. Chazan – opowiadała dziennikarka „Gazety Wyborczej”.- Tenże lekarz, w sytuacji gdy były prawne, ale też po prostu humanitarne wskazania do aborcji, zapytał o zdanie swojego dyrektora. A jest tak, że ten szpital pod dyrekcją prof. Chazana aborcji nie wykonuje, mimo że ma je zakontraktowane – mówiła Siedlecka. – Zresztą nie wykonuje też badań prenatalnych w kierunku stwierdzenia wad płodu, a także ma je zakontraktowane – opisywała dziennikarka.

TOK FM

Dodaj komentarz