RSS
 

Gmyz

Strona Sebastiana Kucharskiego

Cezary Gmyz, były dziennikarz „Rzeczpospolitej”, a obecnie w „Do Rzeczy” – będzie prowadził w TV Republika program „Kuchnia Polska”.

Na stronie TV Republiki poinformowano o założeniach jego nowego programu. W skrócie mają to być „rozmowy przy gotowaniu”. A stacja promuje program zdaniem: „Cezary Gmyz jakiego jeszcze nie znacie”.

Telewizjarepublika.pl przekonuje: „W czasach, kiedy wszyscy na wyprzódki usiłują zająć miejsce w salonie, Cezary Gmyz zaprasza by poznać politykę, kulturę, religię a nawet cywilizację właśnie od kuchni. Kuchnia Polska Gmyza to miejsce w którym karp po żydowsku będzie się ścierał z ruskimi pierogami, gdzie placek po węgiersku wyda bój śmiertelny fasolce po bretońsku. Przestrzeń w której zetrze się ryba po grecku z francuskim podniebieniem a wygra Tatar. Bo taka jest właśnie Kuchnia Polska w której bigos podlewa się węgrzynem”.

Stacja powoli odkrywa tajemnice swojej „ramówki”. Pojawiły się informacje, że ruszy na początku maja (chociaż wcześniej pisano o wcześniejszym kwietniowym terminie). Redaktorem naczelnym stacji jest Bronisław Wildstein, a prezesem Piotr Barełkowski (przypominam rozmowę z nim z końca stycznia br.).

Jaka będzie TV Republika? Konserwatywni jak Fox

- Naszym celem będzie przedstawianie prawdy z punktu widzenia konserwatysty. Amerykański Fox też jest republikański, a nie można mu zarzucić braku obiektywizmu – mówi „Gazecie Wyborczej” Piotr Barełkowski, przedsiębiorca, producent telewizyjny, współwłaściciel TV Republika.

Dodaj komentarz