RSS
 

Dryjańska

 

Gender w nowym AWS-ie, czyli dwie twarze prof. Krystyny Iglickiej-Okólskiej

Anna Dryjańska
W tym samym czasie, gdy prezes Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin tworzyli przed kamerami “nowy AWS” ku chwale zdrowej tkanki narodu, w innej części Warszawy trwała wraża, genderowa konferencja finansowana przez opcję norweską.Zebrani debatowali nad herezją równości płci w nauce, rodzinie i polityce migracyjnej. Żeby tego było mało, jedną z twarzy tej skandalicznej imprezy była pierwsza po Gowinie prof. Krystyna Iglicka-Okólska, wiceprzewodnicząca Polski Razem.

Prof. Iglicka-Okólska, “ostatnia szansa dla białego człowieka”, dworująca sobie subtelnie ze starszych ludzi uczęszczających na uniwersytet trzeciego wieku, z uprzejmym uśmiechem prowadziła panel na konferencji antydyskryminacyjnej, w którym słowo “gender” padało równie często, co “ojczyzna” na spotkaniach PiS-u.

Nie może się tłumaczyć jak poseł Kempa, która rok temu nieświadomie poleciała do Malezji na genderowe Global Summit of Women. Tym razem “gender” jak byk tkwił w samym tytule konferencji. Tym bardziej zadziwiające wydaje się uczestnictwo pani profesor w takim przedsięwzięciu.

Która – antygenderowa czy genderowa – twarz prof. Iglickiej-Okólskiej jest prawdziwa? Dlaczego mówi jedno, a robi drugie? Czy “nowy AWS” jest infiltrowany przez wrogą ideologię już od momentu poczęcia?

***

Niezwykle interesująca konferencja zatytułowana “Gender equality: policy, research, society” odbyła się w Warszawie w dniach 9-10 października 2014. Spotkanie było współfinansowane przez Fundusze Norweskie oraz współorganizowane przez Polish-Norwegian Research Programme oraz The National Centre for Research and Development. Patronat nad konferencją objęły Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ambasada Norwegii.

annadryjanska.natemat.pl

Dodaj komentarz