RSS
 

Ka 2

 

Kaczyński: W tej chwili Polska nie jest bezpośrednio zagrożona. Ale bierność zagrożenie przybliża

03.10.2014

- Ci, którzy straszą wojną, albo chcą wykorzystać ten strach w celach wyborczych, albo, chociaż mają dobrą wolę, nie rozumieją sytuacji. Obecnie Polsce nie grozi niebezpieczeństwo, ale zamykanie się w domach z dziećmi takie niebezpieczeństwo przybliża – mówił w Telewizji Republika prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

- Mojemu bratu, śp. Lechowi Kaczyńskiemu, udało się wypracować dla naszego kraju silną pozycję w tym regionie. Jego wysiłkom Gruzja zawdzięcza to, że podczas rozmów w Bukareszcie nie zablokowano planu przyłączenia tego kraju do NATO i do UE. Wymusił na kanclerz Angeli Merkel kompromis – nie był on do końca korzystny, ale jednak był to kompromis – mówił prezes PiS.

- A dziś nasz kraj nie jest w stanie takiego nacisku wywierać. Bo o kompromisy trzeba zabiegać, a rząd Donalda Tuska, a przede wszystkim były już szef MSZ Radosław Sikorski, takich ambicji dla Polski się wyrzekł. I to doprowadziło do degradacji Polski w oczach świata – dodał.

Pytany o to, w czym ta degradacja się objawia, Kaczyński powiedział: „Nie było nas na szczycie NATO w walijskim Newport przy jednym stole prezydentem Ukrainy. A przecież Polska jest jej wielkim sąsiadem, mamy wspólną historię i jesteśmy mocno zainteresowani tym, co się u naszych wschodnich sąsiadów dzieje”.

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA CAŁEJ ROZMOWY JOANNY LICHOCKIEJ Z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM, A W NIEJ RÓWNIEŻ O GEŚCIE PREZESA PIS WOBEC DONALDA TUSKA, O FUNKCJI SZEFA RADY EUROPEJSKIEJ, O RZĄDZIE EWY KOPACZ I JEJ EXPOSE ORAZ O KANDYDACIE PIS NA PREZYDENTA POLSKI.

telewizjarepublika.pl

 

 

 

 

Dodaj komentarz