RSS
 

Bierecki (10.03.15)

 

Grzegorz Bierecki zawieszony przez PiS. Kopacz: Sytuacja jest bardzo poważna

MT, PAP, 10.03.2015
Senator PiS Grzegorz Bierecki, były szef Krajowej SKOKSenator PiS Grzegorz Bierecki, były szef Krajowej SKOK (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak podjął decyzję o zawieszeniu senatora Grzegorza Biereckiego – poinformował rzecznik partii Marcin Mastalerek. Błaszczak zażądał od senatora wyjaśnień w związku z publikacjami nt. SKOK-ów.
„Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość Mariusz Błaszczak w uzgodnieniu z Prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim podjął decyzję o zawieszeniu w prawach członka klubu senatora Grzegorza Biereckiego. Jednocześnie przewodniczący zwrócił się do senatora Biereckiego o wyjaśnienia w sprawach opisanych w ostatnich dniach przez media” – brzmi komunikat podpisany przez rzecznika PiS Marcina Mastalerka.
Bierecki jest członkiem senackiego klubu PiS. Nie jest jednak członkiem partii.

„Wprost”: Wyprowadził miliony ze SKOK-ów

Tygodnik „Wprost” napisał w ostatnim numerze, że senator PiS i „twórca SKOK-ów Grzegorz Bierecki wyprowadził kilkadziesiąt milionów złotych do spółki, której dziś jest właścicielem i prezesem”. Takie wnioski – napisał tygodnik – „płyną z pisma, które szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak wysłał do najważniejszych osób w państwie”. „Gazeta Wyborcza” napisała, że list szefa KNF otrzymała premier Ewa Kopacz, marszałek Senatu oraz szefowie CBA i ABW. Czytaj więcej na ten temat >>>

Kopacz: Sytuacja jest bardzo poważna

Zapytana o tę sprawę Kopacz powiedziała na konferencji prasowej, że zapoznała się z pismem Jakubiaka. Jak mówiła, otrzymała je do wiadomości, a kierowane było do szefa CBA Pawła Wojtunika i szefa ABW płk. Dariusza Łuczaka. – Zarówno CBA, jak i ABW, które były adresatami tego pisma, pewnie zajmują się analizą formalnoprawną tego pisma i ewentualnie oceną tego pisma, ale sytuacja jest bardzo poważna. Uważam, że tę sytuację należy wyjaśnić – powiedziała Kopacz. Zapewniła, że zarówno CBA, jak i ABW „dołożą wszelkich starań, aby wyjaśnić sytuację dotyczącą SKOK-ów”.

W związku z publikacjami nt. SKOK 18 marca odbędzie się posiedzenie sejmowej komisji finansów publicznych ws. SKOK, ma mieć charakter niejawny.

TOK FM

Dodaj komentarz