RSS
 

Duda

 

Kaczyński: Urząd prezydenta wbrew pozorom jest istotny. Andrzej Duda oficjalnie kandydatem PiS

jagor, PAP, wideo: TVN24/x-news, 06.12.2014
- Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda jest uosobieniem nadziei na zmiany – powiedział szef partii Jarosław Kaczyński po tym, gdy Rada Polityczna PiS zatwierdziła kandydaturę Dudy.
- Zmiany będą głównym motywem kampanii – zapowiedział szef PiS po posiedzeniu Rady Politycznej. Podkreślił, że Duda nie jest kandydatem, który ma uzyskać dobry wynik, tylko kandydatem, który ma wygrać wybory i rozpocząć proces zmian w Polsce.- Polska potrzebuje zmian – mówił Kaczyński. – Zrobimy wszystko, by zostało dostrzeżone to, że pan Andrzej Duda jest uosobieniem nadziei na zmiany – dodał prezes PiS.

Według niego zmiany będą głównym motywem kampanii PiS – motywem „w tym wypadku nie wymyślonym, nie wynikającym z przedsięwzięć o charakterze propagandowym, a z bardzo istotnej potrzeby Polaków, która została bardzo wyraźnie pokazana w trakcie wyborów samorządowych”.

- Jesteśmy głęboko przekonani, że ta kampania jest szczególnie istotna, nie dlatego tylko, że urząd prezydenta w Polsce jest urzędem istotnym, wbrew temu, co twierdzą ci, którzy mówią o (…) pilnowaniu żyrandola, ale także dlatego, że to wszystko, co będzie związane z kampanią, jest w pewnym kontekście, który został stworzony przez wybory samorządowe – powiedział prezes PiS.

„Polska potrzebuje prezydentury nowej jakości”

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda powiedział, że wierzy, iż uda mu się przekonać Polaków, że Polska potrzebuje właśnie takiej zmiany, jaką jest „prezydentura nowej jakości”.

Po posiedzeniu Rady Politycznej PiS Duda podziękował za nominację Jarosławowi Kaczyńskiemu i całemu kierownictwu partii.

- Obiecuję ciężką pracę. Wierzę w to, że w trakcie tej kampanii uda mi się przekonać Polaków, że Polska potrzebuje właśnie takiej zmiany, którą jest nowa prezydentura. Prezydentura nowej jakości, korzystająca z konstytucyjnych uprawnień, prerogatyw. Prezydentura w granicach konstytucji, a więc także z właściwym rozumieniem współdziałania, współpracy z rządem – powiedział.

Zapewnił, że jego prezydentura będzie aktywna w sprawach zarówno międzynarodowych, jak i krajowych. Ocenił, że Polsce potrzebny jest prezydent, który rozumie, że został wybrany przez naród. – W związku z tym chronienie najsłabszych, dbanie o interesy obywateli jest jego podstawowym obowiązkiem bez jakiegokolwiek wykluczania, pomijania jakichkolwiek grup społecznych – powiedział Duda.

- Czeka nas ciężka praca. Wierzę, że to będzie wielkie święto polskiej demokracji. Wierzę również głęboko w to, że przy pomocy życzliwych ludzi zwyciężę w tych nadchodzących wyborach prezydenckich – powiedział Duda.

TOK FM

Dodaj komentarz