RSS
 

Sikorski 2!

 

Co napisał dziennikarz Ben Judah na Twitterze

Michał Kokot, 22.10.2014
Radosław SikorskiRadosław Sikorski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)
„Jestem zupełnie wstrząśnięty polską reakcją na to, co powiedział Sikorski. Szokujące jest przecież nie to, co powiedział on czy Tusk, ale to, co powiedział Putin” – pisał m.in. na Twitterze Ben Judah, autor tekstu w portalu Politico.
* „Mocno wierzę w to, że Polska podjęła właściwe działania wobec ‚propozycji’ Putina: uruchomiła Partnerstwo Wschodnie, wspierała NATO na Wschodzie”.* „Nie ma nic dziwnego w tym, że panowała cisza wobec propozycji Putina: gdyby Krym nie został anektowany, nikt by w Warszawie nie uwierzył, a [ogłoszenie tego] zaraz potem doprowadziłoby do podpalenia Ukrainy”.

* „Fakt, że Donald Tusk odrzucił ofertę Rosji zawarcia nowego paktu Ribbentrop-Mołotow, dowodzi, że jeszcze bardziej nadaje się do prowadzenia UE. I Merkel o tym wie”.

* „To, że Rosja zaprzecza, by miała złożyć taką ofertę Polsce, zupełnie o niczym nie świadczy. Każdy, kto rozmawia z Kremlem i jego dyplomatami, dobrze o tym wie”.

* „Nie pozwólmy, by polska tabloidowa polityka przesłoniła to, że Warszawa odrzuciła rosyjskie starania – rodem z lat 30. XX wieku – o strącenie jej w ciemność. To jest właśnie przywództwo”.

* „Jestem zupełnie wstrząśnięty polską reakcją na to, co powiedział Sikorski. Szokujące jest przecież nie to, co powiedział on czy Tusk, ale to, co powiedział Putin”.

Wyborcza.pl

Dodaj komentarz