RSS
 

PiS picie

 

Za zakończony awanturą lot posłów PiS zapłacił Sejm

07-11-2014

ZOBACZ ZDJĘCIA »Rzecznik PiS Adam Hofman

 fot. Jacek Turczyk  /  źródło: PAP

Podróż posłów PiS do Madrytu, w trakcie której doszło do incydentu na pokładzie samolotu linii Ryanair, była służbowa – wynika z informacji „Newsweeka”.

Do incydentu doszło 29 października. Według relacji „Faktu”, który jako pierwszy poinformował o sprawie, posłowie Mariusz Antoni Kamiński, Adam Hofman i europoseł Dawid Jackiewicz wraz z żonami podróżowali do Madrytu. Według tabloidu „byli podpici”. Mieli też pić własny alkohol na pokładzie, czego zabrania regulamin linii. Cała sytuacja miała się zakończyć sprzeczką z hiszpańską stewardessą. „To są nasze prywatne rzeczy!” – miały krzyczeć żony Jackiewicza i Hofmana. Z informacji „Faktu” wynika, że stewardesa zagroziła im policją. Wówczas żona Jackiewicza miała ją „szturchać i prowokacyjnie mówić, także po angielsku: I touched you, call the police”.

 

Marcin Kulczyński, PAP
Posłowie PiS Mariusz Antoni Kamiński i Adam Hofman

 

Z naszych informacji wynika, że przynajmniej dwóch uczestników tego lotu, czyli Hofman i Kamiński, podróżowało do Madrytu służbowo w ramach delegacji parlamentu. Celem był udział w posiedzeniu komisji zagadnień prawnych i praw człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Oznacza to, że bilety posłów finansował Sejm (w przeciwieństwie do podróży żon, które leciały do Madrytu prywatnie).

„Newsweek” zadał pytania Hofmanowi i Kamińskiemu o ich aktywność w trakcie posiedzenia komisji. Posłowie nie odpowiedzieli.

newsweek.pl

»Sejm zapłaci za lot polityków PiS zakończony awanturą«, a Jojo: »To bije w moich kolegów. Ale to ich prywatne sprawy«. PiSowskie kutafony.

 

Newsweek: Awanturniczy lot posłów PiS był podróżą służbową

MT, 07.11.2014
Ilona Klejnowska i Mariusz Antoni Kamiński, wrzesień 2012Ilona Klejnowska i Mariusz Antoni Kamiński, wrzesień 2012 (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)
Lot do Madrytu, podczas którego miało dojść do awantury z udziałem żon posłów PiS, był podróżą służbową opłaconą przez Sejm – donosi „Newsweek”.
Według wcześniejszych doniesień „Faktu”, 29 października czterej posłowie Prawa i Sprawiedliwości – Adam Hofman, Mariusz Kamiński, Adam Rogacki i Dawid Jackiewicz – lecieli razem z żonami do Madrytu samolotem linii Ryanair. Według relacji współpasażerów posłowie oraz ich żony mieli być pod wpływem alkoholu, a kobiety zachowywały się rzekomo głośno i piły alkohol wniesiony do samolotu z zewnątrz, co jest zabronione. Stewardesa miała zwracać kobietom uwagę, na co żony polityków zaczęły się awanturować. Zainterweniować musiał kapitan samolotu.Dawid Jackiewicz przyznał w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, że wniósł z żoną na pokład samolotu alkohol kupiony na lotnisku, ale zapewniał, że oddali go stewardesie, kiedy o to poprosiła, a nikt z towarzystwa nie zachowywał się agresywnie. Czytaj więcej na ten temat >>>

 

Podróż służbowa

Według informacji „Newsweeka” dla co najmniej części posłów była to podróż służbowa opłacona przez Kancelarię Sejmu. Posłowie mieli jechać w delegację na posiedzenie komisji zagadnień prawnych i praw człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Ma to dotyczyć przynajmniej Adama Hofmana i Mariusza Kamińskiego. Żony posłów miały lecieć do Madrytu w celach prywatnych. Czekamy na potwierdzenie tych informacji przez Kancelarię Sejmu.

„Przykra sytuacja”

- Ten incydent to na pewno przykra sytuacja. Ale, jak pan redaktor dobrze wie, on nie dotyczył moich kolegów parlamentarzystów, tylko ich żon. Z tego co mi wiadomo, europoseł Dawid Jackiewicz złożył w tej sprawie wyjaśnienia, złożyły je również żony moich kolegów – komentował w telewizji TVN24 po incydencie poseł PiS Joachim Brudziński. – Myślę, że to jest powód do wstydu dla ich żon. Ale przeprosiły za to zachowanie już na pokładzie samolotu, przeprosiły stewardesy, kapitana, współpasażerów. Taka sytuacja nie powinna mieć jednak miejsca – zaznaczył. Czytaj więcej >>>

tokfm.pl

Twitter, Roman Osica:

Kilkanaście tys. zaliczki na wyjazd samochodem do Madrytu. Posłowie MAKaminski i AHofman polecieli tanimi liniami. News by @JacekCzarnecki1

Dodaj komentarz