RSS
 

Duda 2, kandydat

 

Kaczyński: Andrzej Duda kandydatem PiS na prezydenta Polski

osi, 11.11.2014
- Andrzej Duda kandydatem PiS na prezydenta Polski. Będę rekomendował partii taką decyzję – oświadczył na spotkaniu patriotycznym w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński.
- Zwołam kongres PiS, by Andrzej Duda - bo jestem pewien, że zostanie wysunięty – mógł tam przedstawić swój program – zadeklarował Kaczyński.

- Będę się ubiegał o urząd prezydenta RP. Będę się ubiegał, by służyć temu, co dla Polaków najważniejsze: niepodległej i suwerennej Rzeczypospolitej. Dziękuję panu premierowi za tę nominację. Dla mnie to nie tylko zaszczyt, ale i wielkie zobowiązanie – powiedział Andrzej Duda zaproszony na scenę przez Kaczyńskiego.

 

- Jeśli zostanę wybrany, to będzie prezydentura dynamiczna jeśli chodzi o politykę zagraniczną, ale prezydentura, która łączy tu, w Polsce – mówił Duda, jakby decyzja Rady Politycznej PiS, która ma go wysunąć jako kandydata na prezydenta, to była tylko formalność.

 

Zobacz także

tokfm.pl

Andrzej Duda kandydatem PiS na prezydenta Polski. Kaczyński: Potrzeba człowieka o odwadze Piłsudskiego

kospa, 11.11.2014
Andrzej DudaAndrzej Duda (Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta)

- Otwieramy dzisiaj wielką grę o Polskę, o nową Polskę. Polskę, której niepodległość będzie zabezpieczona. O Polskę prawdziwie silną i sprawiedliwą – mówił podczas „spotkania patriotycznego” w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Chwilę później zapowiedział, że zwróci się do rady politycznej PiS o wysunięcie Andrzeja Dudy na kandydata PiS w wyborach prezydenckich.
Jarosław Kaczyński przemawiał podczas „spotkania patriotycznego” w Krakowie. Wcześniej partia zapowiadała na Twitterze: „Ok. godz.17.10 bardzo ważne polityczne wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego”.

Na prezesa trzeba było jednak czekać pół godziny. Zanim pojawił się na scenie, wiceprezes PiS Beata Szydło na scenę zaprosiła kandydata PiS na prezydenta Krakowa Marka Lasotę. – Tak jak przed stu laty z Krakowa Polacy poszli po wolność i niepodległość, tak dziś zaczynamy marsz po zwycięstwo – mówił.

Prezes wyszedł do zebranych dopiero po odśpiewaniu pieśni „My, Pierwsza Brygada”. Na scenę wkraczał wśród oklasków i okrzyków „Jarosław! Jarosław! Jarosław!”.

„Potrzebny nowy pierwszy obywatel. Człowiek o odwadze Piłsudskiego”

Kaczyński mówił o Polsce silnej duchowo i materialnie, o głównym twórcy niepodległej Rzeczypospolitej – Józefie Piłsudskim i Lechu Kaczyńskim, który „podjął jego dzieło”. Potem stwierdził, że obecnie wiele spraw nie wygląda dobrze. – Polska się zmniejsza – mówił, nawiązując do emigracji młodego pokolenia. – Potrzebne są autentyczne zmiany dotyczące naszego życia publicznego, społecznego i gospodarczego.

- Podstawowym warunkiem, pierwszym krokiem ku tej zmianie jest zmiana władzy publicznej – mówił. – Polsce potrzebny jest nowy pierwszy obywatel Rzeczypospolitej. Potrzebny jest człowiek, który będzie miał odwagę i determinację Józefa Piłsudskiego. Tę, którą przejął Lech Kaczyński. Który będzie potrafił wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności za zmianę, której potrzebujemy. Człowiek, który połączy siłę młodości z doświadczeniem starszych pokoleń.

Andrzej Duda, czyli „kandydat wszystkich polskich patriotów”

Gdy już wymienił wszystkie niezbędne cechy „nowego pierwszego obywatela RP”, Kaczyński zapowiedział, że zwróci się do rady politycznej PiS o wysunięcie Andrzeja Dudy na kandydata PiS w wyborach prezydenckich.

- To nie tylko przedstawiciel, reprezentant i kandydat jednej partii, ale też to kandydat polskich patriotów, kandydat tych wszystkich, którym na Polsce zależy. Otwieramy dzisiaj wielką grę o Polskę, o nową Polskę, której niepodległość będzie zabezpieczona. O Polskę prawdziwie silną i sprawiedliwą – przedstawił kandydata Kaczyński.

Tłum zareagował entuzjastycznie. Kaczyński schodził ze sceny wśród okrzyków „Zwyciężymy!”. – Będę się ubiegał o godność prezydenta Rzeczypospolitej, by służyć niepodległej i suwerennej Rzeczypospolitej – zapowiedział Duda.

Wyborcza.pl

Dodaj komentarz