RSS
 

Kościele katolicki, wyprowadź się z naszej rzeczywistości społecznej i politycznej

03 lis

szanownePosłankiIposłowie

P. Spychała: Wstyd i hańba!

niePragniemy

My, ludzie pielęgnujący i wyznający liberalne wartości, nie jesteśmy ślepymi i bezdusznymi wrogami Kościoła katolickiego, lecz upartymi strażnikami demokracji, Konstytucji, prawa, wolności i neutralności światopoglądowej. Nie zgadzamy się na dalsze podważanie bezstronności i zależności instytucji państwowych wobec religii. Zarazem nie pragniemy walki z Kościołem katolickim, a rzeczywistego, niezbędnego i zdrowego rozdziału Kościoła katolickiego od państwa.

Jednakże inicjatywa ustawodawcza „Świecka szkoła”, której celem jest zniesienie finansowania katechezy ze środków publicznych, sprowokowała działaczy Fundacji Stypendialnej „Dzieło św. Kingi” do wstydliwego kontrataku i wystosowania petycji, by „odstąpiono od dofinansowania pisma Liberte! ze środków rządowych i samorządowych”. Jak podkreśla redaktor naczelny Liberte!, Leszek Jażdżewski, wszelkie dotacje przyznawane były w otwartych konkursach, a dofinansowania na kolejne lata nie są zagwarantowane.

Treść apelu wystosowanego przez Fundację Stypendialną „Dzieło św. Kingi” powinna budzić nasz sprzeciw i opór, bowiem inicjatorzy cynicznie szydzą z odmiennej intuicji i wrażliwości społeczno-politycznej. Zatracili się w pragnieniu i marzeniu o jednorodności kulturowej i światopoglądowej. Zapominając tym samym, że siłą i bogactwem dojrzałego społeczeństwa jest rozwój i ewolucja w duchu pluralizmu, różnorodności i wielobarwności. Przedstawiciele Fundacji zarzucają „promowanie lewicowej ideologii ze wszystkimi typowymi dla niej wynaturzeniami”, oskarżają dziennikarzy i publicystów Liberte! o „promowanie aborcji”. Natomiast „ateizacją przestrzeni publicznej” nazywają próbę przywrócenia równowagi i uporządkowania zaburzonych i chaotycznych relacji między państwem, a Kościołem katolickim. Przejawy ludzkiego miłosierdzia, tolerancji, szacunku dla odmienności i troski o godność każdego człowieka charakteryzują „oswajaniem homoseksualizmu”. Nie możemy się godzić na tak haniebną, bezwstydną i płytką narracje w polskiej przestrzeni publicznej.

Ponoć impulsem do powołania Fundacji Stypendialnej „Dzieło św. Kingi” były słowa Jana Pawła II o potrzebie „wyobraźni miłosierdzia w duchu solidarności z bliźnim”. Niezwykle mi przykro, że inicjatorom apelu zabrakło dziś zarówno wyobraźni, jak i miłosierdzia.

Źródło: Liberte!, TOK FM

niePragniemy1

I doskonały Jan Koza. Kto zapłaci za podatek nałożony na markety? My, podatnicy, płacąc więcej za towary. Proste, jak drut!

PiS w istocie chce nałożyć podatki na nas.

coZa

 
Komentarze (2)

Napisane przez w kategorii Notatki o Kościele

 

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Piotr Opolski

  4 listopada 2015 o 21:58

  Mam trochę inne zdanie a polega na tym, że świat współczesny ma sie nijak do religii i dlatego winien byc zupełnie oddzielony tak jak np. nocny sen, jego sny na jawie itd. a potem pobudka i praca. Nie da sie tych dwóch rzeczy połaczyc tzn. iśc do pracy spać albo pracować spiąc.
  Zupełnie dobitnie – katolikiem jestem w jkościele czy jak sie modlę. Reszta to inny swiat bez styky z religią.
  Pozdrawiam

   
 2. ~Andrzej

  8 listopada 2015 o 15:53

  Kreatywny jak dentysta http://www.almoc.pl/img.php?id=3109