RSS
 

Prawica namawia mainstream do plucia na Dudę

15 sie

Prezydent Andrzej Duda sprawuje urząd już (dopiero) tydzień. Ale po tygodniu prezydentury Bronisława Komorowskiego media prawicowe takim zalały rynsztokiem byłego prezydenta, iż dzisiaj na prawicy konsternacja: mainstream – „Gazeta Wyborcza”, TVN, etc. – nie wylewają nocnika pomyj na Dudę.

pokorniWobecPiSMają problem

Wojciech Czuchnowski przypomina, co mainstrem mógłby zrobić, gdyby był „Gazetą Polską” „wSieci”, etc, gdyby zrobił to, co analogicznie robiły media Sakiewicza, Karnowskich, etc.:

I tak: „Gazeta Wyborcza” nie prezentuje Dudy w rosyjskim mundurze z szyderczym okrzykiem „Urra, urra!”, „Newsweek” nie wieszczy „pożegnania z honorem”, a nawet nie porównuje Dudy do Nowosilcowa, „Polityka” nie zamówiła rysunku, na którym Duda ujeżdża świnię ciągniętą przez liderów PiS. Nikt nie pisze też, że „za prezydenta mamy buraka, troglodytę, nieokrzesańca pozbawionego kultury, taktu i rozumu”, a nawet nie nazywa Dudy „ćwierćinteligentem, chamem, prostakiem i agentem WSI”. Nie znalazł się też żaden profesor uniwersytecki, który by zelżył nowego prezydenta epitetem „prostak” czy „maestro świniowatości”.

Ale prawica zaklina rzeczywistość i takie ogólniki łażą po ich skołtunionych łbach:

terazGdyCel

Prawica pluła na Komorowskiego, namawia, aby pluć na Dudę. Owszem, krytycznie pisze się o Dudzie, ale nie ma w tym inwektyw, plucia. Prawica zawsze pluła pod wiatr, dlatego nie powinni być zdziwieni, że Sakiewicze, Karnowscy, etc., wyglądają na zaplutych. Sami się opluwają.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii K. jak ka, Polityka polska

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz