RSS
 

Biblia, sikanie po ścianie, Kutz

14 mar

W TR Warszawa premiera spektaklu „Męczennicy” Mariusa von Mayenburga w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

Jedną w głównych ról obsadzona jest delikatna Justyna Wasilewska, która gra nastolatkę i dla której Biblia

jest jak wejście w świat fantasy – święty Jan w „Apokalipsie” powołał do życia bardzo mocne obrazy, w jakimś sensie podniecające, sensualne. Można na ich podstawie zrobić film w 3D z aniołami, wojną, otwierającymi się pieczęciami, przemieszczaniem się gór, morzami, które występują z brzegów.

Tak dzisiaj młodzi postrzegają Biblię, jak scenariusz fantasy.

Inna ciekawostka. W słynnej dzielnicy w Hamburgu St. Pauli (dzielnica rozrywek i czerwonych latarni) działacze miejscy postanowili pokryć mury i ściany budynków farbą hydrobową.

Wynik jest taki, że sikasz na ścianę – to ściana odsikuje na ciebie.

Oraz wyznanie wspaniałego Kazimierza Kutza na temat wyborów:

Ja nie mam na kogo głosować. Żadna partia nie zajmuje się ludźmi; wszystkie są antyobywatelskie – wszystkie chore na władzę. Dlatego programowo najbliższa jest mi Anna Grodzka, która reprezentuje Zielonych, i chyba na nią oddam głos. Bronisław Komorowski nie wchodzi w rachubę, bo prowadzi paskudną politykę wobec Ślązaków; jest nacjonalistą niewiele różniącym się od Jarosława Kaczyńskiego, genetycznie obciążony zaborem rosyjskim, przeto średnio ucywilizowanym Europejczykiem. Ostatnio wcisnął marszałkowi województwa byłego marszałka, by nadal w jego imieniu dozorował RAŚ i jego zwolenników. Dla prezydenta Ślązacy są plemieniem Apaczów po wojnie secesyjnej w USA. On nie uznaje równości praw człowieka. Ponadto jest kandydatem PO, która na Górnym Śląsku popsuła wszystko, co tylko popsuć się dało. To przez ich rządy Górny Śląsk stał się zaściankiem. O regionalnym liderze, Tomaszu Tomczykiewiczu, w ogóle nic nie słychać, dlatego chodzi mi po głowie pytanie, czy aby jeszcze żyje. Martwa partia rządzi województwem, martwe partie ścigają się o miejsce przy żłobach. Klasa polityczna w Polsce jest całkowicie zużyta, i w składzie, w jakim jest codziennie do obejrzenia telewizyjnych mejlzupkach, już do niczego się nie nadaje. Dlatego nie ma na kogo stawiać. Te wynaturzone partie podobne są do naszych klubów ligowych, które walczą o kibiców.


 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii Notatki o społeczeństwie

 

Tags: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~Ania

    28 marca 2015 o 04:59

    lamentablemente es cierto, Andreas Lubitz siempre (in)famoso http://www.almoc.pl/img.php?id=3371