RSS
 

Borusewicz bez wjazdu do Rosji, o molestowaniu u Lisa i Barbara Mikulski odchodzi

02 mar

Marszałek polskiego Senatu Bogdan Borusewicz nie dostał wjazdu do Rosji na pogrzeb zamordowanego opozycjonisty Borysa Niemcowa.

Ta retorsja mnie nie dziwi. Tak Kreml postępuje od zawsze w stosunku do Polaków. Mieszają nam, szczują Polaków przeciw sobie. Dajemy się w to wrabiać.

Borusewicz w TVN24:

Mam jasne swoje zdanie, jeśli chodzi o Rosję w tej chwili, o tym, w którym kierunku Putin prowadzi Rosję. To jest już niewątpliwie system autorytarny, który idzie w kierunku dyktatury.

Za to marszałek dostał zaproszenie od Rosjan mieszkających w Warszawie, którzy spotykają się we wtorek o godz. 19 pod ambasadą Rosji, by wspominać Niemcowa, zamordowanego w Moskwie byłego wicepremiera kraju.

U Tomasza Lisa na żywo rozprawiano o Kamilu Durczoku. Zastanawiano się, dlaczego tak mało spraw dotyczących mobbingu czy molestowania w pracy trafia przed sądy i kończy się rozstrzygnięciami na korzyść ofiar.

Prof. Magdalena Środa zwracała uwagę, że cały czas jesteśmy społeczeństwem konserwatywnym, a to, że liczba sądowych spraw jest niewielka, nie znaczy, że problemu nie ma:

To jest ta sama reguła, jaka pojawia się wśród przeciwników konwencji antyprzemocowej, którzy mówią, że w Polsce nie ma przemocy. W Polsce przemoc ma znacznie większy zasięg, tylko kobiety ją naturalizują. Uważają, że to jest normalne, bo zawsze tak było.

W USA odchodzi na emeryturę „najbardziej polska senator” i prawdziwa feministka Barbara Mikulski.

Największa stażem i najbardziej polska pani senator – jej rodzice byli Polakami, którzy przyjechali do Ameryki za chlebem – ogłosiła wczoraj, że w najbliższych wyborach w 2016 roku już nie wystartuje. Mikulski ma 78 lat i w Kongresie USA spędziła pół życia – w latach 1977-87 zasiadała w Izbie Reprezentantów, a od 1987 roku w Senacie. Reprezentuje stan Maryland i należy do Partii Demokratycznej. W ostatnich latach walczyła – bezskutecznie – o zniesienie wiz dla Polaków. Pod koniec lat 90. wspierała polską kandydaturę w NATO. W kraju przodków była kilka razy. Ostatnio w 2013 roku, kiedy prezydent Bronisław Komorowski odznaczył ją Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii Notatki o polityce

 

Tags: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~Andrzej

    8 marca 2015 o 23:24

    to moje rady polub i przekaż znajomym bo wszystkim potrzebny w poniedziałek – wzór na energię – http://www.almoc.pl/img.php?id=3210