RSS
 

Molestowanie w Kościele było powszechną praktyką, może tak być nadal

11 lis
W rozmowie z "Newsweekiem" filozofka Agata Bielik-Robson tłumaczy, dlaczego prawica straszy nas przed poznawaniem seksualności.

Czy prawicowa wizja świata wygra w kraju nad Wisłą? Nie wyklucza tego filozofka średniego pokolenia – którą uważam za najwybitniejszą – Agata Bielik-Robson. W najnowszym „Newsweeku” uwzględnia, iż może tak się stać:

Nie jest wcale pewne, że w Polsce zatriumfuje liberalizm. Nie żyjemy już w świecie historycznych konieczności i linearnego postępu. Każdy rodzaj cofki może się tu przydarzyć.

Tygodnik jest poświęcony straszeniu seksem przez prawicę i gender przez Kościół. Nie bez przyczyny, kler nie pożegna się z molestowaniem i pedofilią:

Jestem przekonana, że molestowanie było, a może nadal jest powszechną praktyką w Kościele katolickim.

Nie jest to wizja optymistyczna. Zwłaszcza w obliczu sił politycznych, które mają się coraz lepiej. PiS wychodzi na prowadzenie sondażowe, a to w którymś momencie może się przełożyć na mandat wyborczy. Dla Kaczyńskiego Kościół to sojusznik, jest gotowy wpisać do konstytucji In vocatio Dei.

Kościół na to liczy. Na bezprawie swoich funkcjonariuszy i czerpanie zysków z poróbstwa. Do tej pory szło, dlaczego nie miałoby być tak dalej?

 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii Notatki o Kościele

 

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~poltiser

    11 listopada 2013 o 19:00

    Na to pytanie trafnie odpowiedział już dawno Boy-Żeleński z iście medyczna precyzją… ;-)