RSS
 

Smoleńsk: popmesjanizm – twierdzi Maria Janion

09 lut

 

 

Maria Janion, moja ukochana wykładowczyni. Co się z nią spierałem (ja i moje koleżanki i koledzy; dzisiaj niejeden z nich wybitny poeta) na przełomie lat 70. i 80 o transgresji i transseksualizmie.

 

30 lat byliśmy do przodu, ale wówczas UG był najlepszą uczelnią w Polsce i czołową w Europie.

 

Janion udzieliła wywiadu „Wyborczej”. Jak zwykle świetnie zdefiniowała Smoleńsk: „Wierzący w zamach pod Smoleńskiem uprawiają popmesjanizm”.

 

Może o tym wywiadzie więcej napiszę na głównym blogu. Jeszcze jeden cytat: ”Żeby dziś szerzyć mesjanizm, trzeba albo traktować Polskę jako wybranka Boga spośród narodów świata, obdarzoną szczególną misją, albo utrzymywać, że Polska jest nadal w niewoli. Albo i jedno, i drugie.”

 

Ten polski gnojek – Kaczyński – nic nie wniósł, ani do myśli polskiej, do piśmiennictwa, ani do twórczości – jeden bałagan – a rozpycha się, jak smród po gaciach.

 

A „Rzeczpospolita” donosi o brzozie: „złamana w innym miejscu, niż podaje raport Millera”. A guzik mnie to już obchodzi. Niech Jarosław Kaczyński zapłaci za tupolewa, którego rozbił brat Leszek. Odpimpa się wreszcie od Polski.

 

Tags: ,

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~ajar

    10 lutego 2013 o 08:42

    Na głównym blogu… to znaczy?…