RSS
 

Czy PiS może przejąć władzę? „Jestem po drugiej stronie rzeki”. Kaczyński odejdzie z polityki?

27 sty

 

PiS jeszcze w tym roku mógłby przejąć władzę. Ale „geniusz” Kaczyński musiałby się zdobyć na kilka gestów, których nie zna.

 

Przede wszystkim ogłosić: odchodzę!

 

I jeszcze: zanim odejdę, uporządkuję konserwatyzm (walnąć pięścią w stół). Wierzycie (zwróciłby się do narodu)?

 

Nie uwierzyliby, ale za słowami poszłyby czyny. I wiara by przyszła. Kaczyński: Byłem kiepskim politykiem, bardzo chciałem rządzić. Jestem konwulsyjny, popełniam błędy. Po śmierci matki przejrzałem. Życie nie jest warte władzy.

 

I przystępuje do czynów. Smoleńsk? Ależ głupoty wygaduje Macierewicz. Tupolew rozbił się, bo daliśmy my ciała, nasza bylejakość. Do tego Rosjanie dołożyli swoją niefrasobliwość, tumiwisizm i mieliśmy „piękną” katastrofę.

 

Dlatego rodacy, odchodzę! Ale apeluję. Konserwatyści polscy łączcie się. Kadry PiS są guzik warte, dlatego zwracam się do tych, którzy wyszli z PiS, szczególnie do Pawła Kowala, Poncyliusza, Migalskiego. Przejmijcie PiS. Zwracam się do konserwatystów z PO, wyjdźcie z tej partii, macie sprzeczne interesy ideowe.

 

A Rydzyk to buc, nigdy mu nie zapomnę bratowej – czarownicy.

 

Jeszcze kilka posunięć. Na to potrzeba pół roku czasu. I jeszcze w tym roku sondaże PO lecą na łeb na szyję, zatrzymują się na 10%, PiS szybuje do 50%.

 

Co może Tusk? Złożyć premiera, a prezydent Bronisław Komorowski ogłosić wcześniejsze wybory.

 

Taki scenariusz jest możliwy pod warunkiem, że Kaczyński stanie się szczery i zdecyduje się na odejście. Prawda, czy fałsz?

 

Poniżej z: Gazeta.pl:

„Jestem już stary, jestem po drugiej stronie rzeki” – tak według „Tygodnika Powszechnego” miał jesienią mówić współpracownikom Jarosław Kaczyński. Czy lider PiS wycofa się z polityki? – A jaką inną działalność potrafi uprawiać? – pyta w rozmowie z portalem Gazeta.pl dr Wojciech Jabłoński z UW.

 

„Co Kaczyński potrafi robić poza polityką?”

„Tygodnik Powszechny” przytacza słowa bliskich współpracowników lidera PiS. Według nich Kaczyński po katastrofie smoleńskiej poświęca się polityce w coraz mniejszym stopniu. „Dużą część dnia poświęcam na rozmyślania, modlitwę”, „jestem już stary” – miał mówić.

- Trzeba zadać brutalne pytanie: Jaką inną działalność potrafi uprawiać Jarosław Kaczyński?” – komentuje Jabłoński. – Co robiłby poza polityką (…) po 40 latach, bez rodziny? W tym momencie rodziną Jarosława Kaczyńskiego jest przede wszystkim jego pisowski dwór – dodaje.

Czytaj więcej na stronie „Tygodnika Powszechnego” >>

Gazeta.pl

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Notatki o polityce

 

Tags: ,

Dodaj komentarz