RSS
 

Smoleńsk, film, 22.03.2016

 

„Smoleńsk”: premiera filmu Antoniego Krauzego znów przesunięta

yes, 22.03.2016

Kadr ze zwiastuna filmu 'Smoleńsk'

Kadr ze zwiastuna filmu ‚Smoleńsk’ (Kino Świat)

Premiera „Smoleńska” była zaplanowana na 15 kwietnia. Maciej Pawlicki, producent „Smoleńska”, tłumaczy odwołanie premiery „dobrem filmu”. Nowej daty nie podał.
 

Maciej Pawlicki poinformował o odwołaniu premiery w oświadczeniu rozesłanym do mediów przez dystrybutora – firmę Kino Świat.

„Ze względu na dobro filmu Antoniego Krauze pt. „Smoleńsk” zmuszeni jesteśmy przesunąć datę jego premiery. Z uwagi na trudności przy realizacji filmu i stopień technologicznego skomplikowania, dodatkowy czas jest niezbędny, by przedstawić widzom w pełni ukończone dzieło.

Trudno zliczyć, ile razy przesuwano już premierę filmu o „niepokornej” dziennikarce, która odkrywa, że wypadek samolotu miał być karą dla Lecha Kaczyńskiego za jego postawę wobec Rosji.

Według pierwotnych zamiarów premiera miała odbyć się w kwietniu 2015 r., potem w październiku, marcu, na przełomie marca i kwietnia, wreszcie 15 kwietnia.

smoleńskPremiera

wyborcza.pl

WTOREK, 22 MARCA 2016 

PAD: Musimy stać razem w obronie naszych europejskich wartości, w obronie naszych fundamentów kulturowych

13:22

PAD: Musimy stać razem w obronie naszych europejskich wartości, w obronie naszych fundamentów kulturowych

Jak mówił prezydent Duda na spotkaniu z orkiestrą NDR z Hamburga:

„To miało być zupełnie inne wystąpienie. Ale życie przynosi nam niestety różne tragiczne momenty. Właśnie przed momentem wróciłem z ambasady Królestwa Belgii, pogrążonej w żalu i rozpaczy. I kto wie, co będzie. Tego nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć. Ale jednego jestem stuprocentowo pewien. Że musimy stać razem w obronie naszych europejskich wartości, w obronie naszych fundamentów kulturowych. Musimy być solidarni zarówno z Belgami, jak i wszyscy razem w Europie. I nie możemy się dać pokonać nawet brutalnej przemocy”

„W muzyce symfonicznej, klasycznej jest zawarta istota naszej europejskiej kultury”

„Przyznam się, że miałem taką myśl, kiedy dowiedziałem się o tym, co się stało, że może trzeba odwołać dzisiejsze spotkanie. Może takie myśli towarzyszyły także i państwu, ale dziękuję, że przybyliście do Pałacu Prezydenckiego, bo państwo sobą, swoją twórczością, pracą artystyczną reprezentujecie to, co właśnie dla Europy, dla wspólnoty, fundamentalne. W muzyce symfonicznej, klasycznej, w twórczości najwybitniejszych europejskich kompozytorów jest zawarta istota naszej europejskiej kultury”

300polityka.pl

Dodaj komentarz