RSS
 

Czuchnowski (15.08.2015)

 

„Niepokorni” proszą o hejt

Wojciech Czuchnowski, 13.08.2015

Andrzej Duda

Andrzej Duda (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Pokorni wobec PiS, a niepokorni wobec reszty świata publicyści spod sztandarów SKOK-ów, „wSieci” i „Gazety Polskiej” mają coraz większy problem. Oto mija już tydzień od zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy, a media „salonu” nie kwapią się z uruchomieniem trybów „przemysłu pogardy”.

I tak: „Gazeta Wyborcza” nie prezentuje Dudy w rosyjskim mundurze z szyderczym okrzykiem „Urra, urra!”, „Newsweek” nie wieszczy „pożegnania z honorem”, a nawet nie porównuje Dudy do Nowosilcowa, „Polityka” nie zamówiła rysunku, na którym Duda ujeżdża świnię ciągniętą przez liderów PiS. Nikt nie pisze też, że „za prezydenta mamy buraka, troglodytę, nieokrzesańca pozbawionego kultury, taktu i rozumu”, a nawet nie nazywa Dudy „ćwierćinteligentem, chamem, prostakiem i agentem WSI”. Nie znalazł się też żaden profesor uniwersytecki, który by zelżył nowego prezydenta epitetem „prostak” czy „maestro świniowatości”.

To prawdziwe cytaty. Pokorni inaczej takimi właśnie metodami przez pięć lat niszczyli prezydenta Komorowskiego. Biorąc za podstawę tezę o „przemyśle pogardy” wobec Lecha Kaczyńskiego, w odwecie pokazali nienawiść i pogardę w skali dotąd w Polsce niespotykanej.

Komorowskiego poniżali konsekwentnie, odmawiając mu nie tylko szacunku jako głowie państwa, ale nawet zwykłego człowieczeństwa.

Teraz, gdy cel, jakim była wymiana lokatora Pałacu Prezydenckiego, został osiągnięty, szwadrony prezesa popadły w konfuzję. Na Andrzeja Dudę nie sypią się obelgi i wyzwiska. Nikt też nawet nie wspomina, że wybory prezydenckie zostały sfałszowane i w związku z tym trzeba w Warszawie czym prędzej zorganizować „marsz w obronie demokracji”.

Ta próżnia jest dla „niepokornych” coraz trudniejsza do zniesienia. Z desperacji zaklinają rzeczywistość. Dla Stanisława Janeckiego „już w dniu zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy rozpoczęła się operacja demontowania jego pozytywnego wizerunku”, a „wojna wydana Andrzejowi Dudzie jest totalna, prowadzona z wielką zaciekłością i na wielu frontach” („wSieci”). Marcin Fijołek, kolega Janeckiego z łamów wPolityce.pl, pisze o „festiwalu nienawiści” wobec nowego prezydenta. Dla Ryszarda Makowskiego „Andrzej Duda to kochany przez naród prezydent wszystkich porządnych Polaków. Jego niezłomna i uczciwa postawa sprawia, że wszelkie próby niecnych przytyków są skazane na niepowodzenie”. Dlatego „sięgnięcie po przemysł pogardy skończy się dla amatorów tego typu wstrętnych sztuczek klęską i ośmieszeniem” (wPolityce.pl).

Naprawdę brudne metody, poniżanie i pogarda są tylko w „prawdziwie niepokornych” głowach publicystów. Bez opamiętania opluwali prezydenta Komorowskiego, dzisiaj wręcz dopominają się o hejt wobec Dudy.

Dla nich świat bez nienawiści jest nie do pojęcia.

pokorniWobecPiSMają problem

wyborcza.pl

Dodaj komentarz